PDF Друк e-mail

Методична робота

 

   Завдання методичної роботи школи – створення умов для самореалізації та вдосконалення особистості, переходу від традиційних форм організації навчальної діяльності до розвивальних, проблемних, під час яких всі вчителі мають можливість якомога повніше розкрити свої здібності, розвивати ініціативу та творчий пошук, використовувати досвід.
   Лише методична робота, організована на наукових засадах, може забезпечити підтримання належної професійної форми як кожного з її учасників, так і педагогічного колективу в цілому.

 

Проблемне питання, над яким працює педагогічний колектив:

«Створення сучасного освітнього середовища в спеціальній школі як необхідної складової всебічного розвитку учнів з порушеннями слуху на основі інноваційної діяльності педагогічного колективу».

 

Основними завданнями методичної роботи є:

  • питання практичної допомоги педагогічним працівникам у розв’язанні актуальних проблем навчання та виховання, підвищення їх фахової майстерності, психолого-педагогічної підготовки в оволодінні сучасною методикою викладання і виховання учнів з порушенням слуху;
  • підготовка і проведення заходів, спрямованих на вдосконалення освітнього процесу, підвищення загальноосвітнього рівня учнів, їх вихованості;
  • опанування методикою викладання предмету із застосуванням диференційованого підходу до учнів;
  • вивчення і використання на практиці сучасних досягнень психолого-педагогічної науки та передового педагогічного досвіду, розвиток ініціативи і творчості педагогів;
  • систематичне вивчення і аналіз навчальних планів, програм, підручників, нормативних документів та інструктивних рекомендацій;
  • вивчення та аналіз стану викладання, рівня і якості знань, умінь і практичних навичок та вихованості учнів, виявлення труднощів у засвоєнні ними програмового матеріалу.

 

Координаційним центром методичної роботи в школі є методична рада.
Методична рада школи працює за

  • колективною,
  • груповою,
  • індивідуальною

формами роботи.

 

У школі працюють такі методичні об’єднання:

 

На засіданні круглого столу

На засіданні „круглого” столу

 


 

прапор

Право – це все те, що істинно і справедливо. 

Віктор Гюго

 

Враховуючи важливе значення правової освіти в подальшій розбудові незалежної України та з нагоди 64-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини  в Ужгородській спеціальній загальноосвітній школі-інтернаті   І-ІІІ ступенів з 10 по15 грудня 2012 року пройшов  Тиждень правових знань.

Основним завданням  Тижня стало формування в учнівської молоді міцних правових знань, високої правової культури, глибокого розуміння своїх прав та обов'язків перед суспільством.

Учні з великим задоволенням взяли участь у низці найрізноманітніших заходів, які відбулися у рамках Тижня.
 
metrab101 metrab102
 
metrab103 metrab104
Всеукраїнський урок „Права людини” з нагоди проголошення Загальної декларації прав людини (провела вчитель історії Туряниця С.П.)
 
metrab105

„Конституція –

Основний Закон України”.

Викладка плакатів та літератури правового змісту в бібліотеці школи
metrab106

Правознавчі розваги

metrab107

„Правила і закони в суспільстві  й твоєму житті”.

Виставка-конкурс стінгазет
metrab108

Коли вас затримала міліція.

Бесіда-порада
metrab109

„Мої права та обов’язки”.

Конкурс учнівських малюнків
 
2020-2021 навчальний рік – Рік математичної освіти в Україні
 
 
     У жовтні 2020 р. вчителька англійської мови Чейпеш О.М. провела з учнями 3 класу подорож до Країни чисел «Порахуй зі мною». Яскраві і барвисті картки з написаними словами (позначеннями чисел) стали в нагоді на уроці, адже саме така наочність привертає увагу учнів. Дітиі працювали з числами від 1 до 20, читали розповіді-загадки про тварин, співали пісні, грали в ігри, створювали постери, складали діалоги з тематичною лексикою.
alt
alt
alt
 
alt
 
     У цьому ж місяці вчителька 1 класу Калай І.О. провела з учнями захід на розвиток логічних та художніх компетенцій «Загадковий танграм». Ірина Олександрівна вчила дітей складати з елементів задану модель, а найголовніше – логічно мислити, адже складання за схемами сприяє розвитку посидючості, уваги, уяви, логічного мислення, допомагає створювати ціле з частин і передбачати при цьому результат своєї діяльності. Всі ці навички необхідні дитині під час навчання в школі, та й у дорослому житті.
alt
alt
 
     У листопаді вчителька зарубіжної літератури Чейпеш О.М. за підтримки вчительки математики Різак Н.М. провела урок-дослідження «Золота доба персько-таджицької лірики. Омар Хайям. Рубаї» (8 кл.). Учні ділились знаннями про основні віхи життя та творчості поета доби Середньовіччя Омара Хайяма. Шляхом застосування вчителем різних традиційних та інноваційних методів, форм та видів роботи на уроці, дотриманням методики ведення уроку в спеціальній школі, в учнів формувались навички виразного читання поезій, аналізу ліричних творів, поглиблювались вміння усно й письмово тлумачити поняття, факти, висловлювати почуття, думки, погляди. На уроці учні розв'язували рівняння, розв'язками яких були найважливіші цифри та дати із життя та творчості поета та відомого математика.
alt
alt
alt
 
     У грудні вчителем історії Туряницею С.П. був проведений виховний захід «Права людини: історичний вимір у цифрах і числах». Подібні заходи підвищують зацікавленість учнів у вивченні правознавства, розширюють їх правові знання, формують уміння співвідносити норми моралі та права, застосовувати правові знання в повсякденному житті.
alt
alt
alt
 
    Відповідно до річного плану школи у грудні тривала декада методичних об'єднань вчителів початкових класів (кер. Калай І. О) та вчителів з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання усного мовлення та формування вимови (кер. Ерфан Н. М.).
Педагоги активно долучилися до відзначення Року математики в Україні. Зокрема, у рамках декади були проведені такі заходи:
  •  Рухлива перерва. Комплекс масажних вправ з елементами лічби (сурдопедагог дошкільної групи Жофчак К.Ю.).
alt
alt
alt
  •  Весела перерва. Математика і здоров'я (3 клас, вч. Василяйко Л.В.).
alt
alt
  • Урок-подорож «Світовий океан. Багатоцифрові числа і дії з ними» (4 клас, вч. Брандіс-Іванова Н.В.).
alt
alt
alt
 
      16 грудня 2020 року відзначається День теореми Піфагора. Німецький вчений Йоганн Кеплер сказав: «У геометрії є два скарби: перший – теорема Піфагора, другий – золотий переріз. Перший можна порівняти з мірою золота, другий – із коштовним каменем».
З нагоди цього дня вчителями математики Ігнат М.М. та Різак Н.М. був проведений захід для учнів 7-12 класів. Цікаво, але день теореми Піфагора не відзначається в певну фіксовану дату. Він настає тоді, коли сума квадратів дати та місяця дорівнює квадрату року (16.12.20 р.). Наступна святкова дата – 24.07.25 р.
alt
 
Учні зібрали цікаві факти про теорему та життя Піфагора, що презентували у вигляді захисту проєктів.
alt
alt
alt
 
     У січні 2021 р. вчителька математики Боровик Л.П. запропонувала учням 6 класу взяті участь у конкурсі малюнків з геометричних фігур. Такий вид роботи сприяє розвитку пам'яті, логічного мислення, творчого потенціалу дитини.
alt
alt
 
     У квітні 2021 р. для учнів 2 класу була проведена «Математична вікторина». У захопливий світ цифр і знаків, логіки і роздумів повела дітей учителька Рішко О.А. Виконуючи завдання «Розв'яжи ребус», «Хто швидше», «Працюємо у парі» та ін. учні закріплювали обчислювальні навички, училися розв'язувати завдання з логічним навантаженням.
alt
alt
alt
 
    У квітні-травні 2021 р. учителька образотворчого мистецтва Прислупська А.Й. підготувала та провела два заходи: виставку дитячих малюнків «Вернісаж веселих цифр» (1-4 класи) та конкурс на кращий малюнок «Цифровий портрет». Підготовка до таких заходів стимулює розвиток допитливості, виховує естетичні сприйняття навколишнього світу, розвиває зорову пам'ять, спостережливість, вміння зосереджуватися, почуття ритму і гармонії.
alt
alt
alt
alt
 Травень 2021 р.
     Навіщо потрібна математика? Чи є практична користь від неї?
На ці та багато інших запитань учні 7, 8 класів шукали відповіді впродовж проведення конкурсу висловів відомих людей «Чому потрібно вивчати математику» під керівництвом вчителів математики Ігнат М.М. та української мови Сабат Г.І.
     Так! Математика тренує навички, якими діти будуть користуватися і в дорослому житті. Вона:
- допомагає розвивати критичне мислення;
- допомагає дітям мислити аналітично і міркувати логічно;
- допомагає в будь-якій професії.
     Учні підготували вислови вчених, філософів, відомих людей про красу та значимість математики. Універсальність математики — це одна з причин, яка робить її надважливою у житті людей.
 alt
alt
alt
alt
 
 
 
 
 
Ulti Clocks content

Статистика


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні28
mod_vvisit_counterВчора30
mod_vvisit_counterЦього тижня203
mod_vvisit_counterЦього місяця1024
mod_vvisit_counterВсього221724

Зараз на сайті: 6
Ваш IP: 18.119.105.59