Міжнародний день глухих PDF Друк e-mail
den gluhih zag 20 25.09.2020 р. – Міжнародний день глухих

 

Свято відзначається щорічно в останню неділю вересня.

Міжнародний день глухих заснований в 1951 році, на честь створення Міжнародної федерації глухих. За статистикою, порушеннями слуху страждає кожна дев’ята людина. Звичайно, такий особливий день для нашої школи не залишився без уваги. Надзвичайно цікавий та пізнавальний захід для учнів та вчителів провела вчителька української жестової мови Валерія Шевчук.

Ось декілька цікавих фактів:

* Перший інститут глухих був заснований у Франції в 1760 році абатом де Л’епе.

* У США перша школа для дітей, позбавлених слуху з'явилася в 1816 році, в Росії – в 1806 р. (Павловськ) і в 1834 р. (Москва). У 1810 р в Санкт-Петербурзі було відкрито перше училище для глухих.

* Знаменитим глухим футболістом є А. Масленкін – олімпійський і багаторазовий чемпіон СРСР з футболу у складі «Спартака».

* Перший глухий чиновник в уряді США – Р. Давіла. Він займав з 1989 року посаду помічника міністра освіти з навчання інвалідів.

* Приглухуватістю страждав Б. Клінтон. Для розрізнення промови він використовував невеликий цифровий слуховий апарат.

* Першим глухим адвокатом є К. Гордон (США).

* Кращим глухим танцюристом світу визнаний А. Дамті (Ізраїль).

* Німецький композитор Л. Бетховен втратив слух, будучи вже відомим. Після повної його втрати (1802-й рік) почав створювати геніальні твори, якими захоплюється весь світ.

Отже, серед людей з порушеннями слуху і повною його відсутністю багато яскравих і талановитих особистостей, вартих захоплення і поваги.

den gluhih2 20

den gluhih3 20

den gluhih4 20

den gluhih5 20

 
 
Ulti Clocks content

Статистика


mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні18
mod_vvisit_counterВчора26
mod_vvisit_counterЦього тижня203
mod_vvisit_counterЦього місяця328
mod_vvisit_counterВсього169428

Зараз на сайті: 1
Ваш IP: 3.236.82.241