![]() |
Методичне об’єднання вчителів з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання та формування вимови Методична проблема, над якою працює методоб’єднання: Голова методоб’єднаня: Ерфан Н.М. Секретар методоб’єднання: Калай І.О.
Зміст корекційної роботи з формування вимови та розвитку слухо-зорового сприймання усного мовлення підпорядковані основній меті – допомогти нечуючій дитині сформувати уміння і навички словесного спілкування, розвинути мовлення та словесно-логічне мислення, яке необхідне їй при відтворенні власного мовлення та при сприйманні зверненого мовлення. Метою занять з формування вимови та розвитку слухо-зорового сприймання усного мовлення є допомога дитині з вадами слуху сформувати правильну звуковимову, чітку артикуляцію,удосконалити навички говоріння, подолати моторні труднощі, засвоїти ритміко-інтонаційну структуру мовлення, навички слухового сприймання. Таким чином, на заняттях робота здійснюється у двох напрямках: розвиток слухового та слухо-зорового сприймання, робота над звуковимовою та мовленням. Завдання вчителя слухомовленнєвої роботи полягає в тому, щоб навчити учнів сприймати слухо-зорово звернене усне мовлення та сформувати вимовні навички, які необхідні при відтворенні власного мовлення. Реалізація даних завдань пов’язана з пошуком підвищення ефективності навчання усному мовленню та його сприйманню на основі вдосконалення традиційних методів, форм, технологій та засобів навчання; розробкою та використанням нових технологій. Забезпечення сучасного рівня навчання дітей з вадами слуху та мовлення тісно пов’язане з слухомовленнєвими тренажерами. Згідно річного плану школи з 10.12 по 19.12 2013р. в школі було проведено методичний тиждень. Організацію та проведення цього заходу здійснювали педагоги даного методоб’єднання. Згідно розробленого плану протягом цього тижня в школі проведено такі заходи: 1. 10.12 2013 – Відкриття методичного тижня, обмін досвідом роботи «Мої знахідки». 2. 11.12.2013 - Конкурс на краще декламування віршів учнями школи «Звучи, віршований рядок!». 3. 12.12.2013 – Урок з розвитку мовлення у 3 класі на тему: «Опис приміщення». 4. 13.12.2013 – Корекційно-розвиткове заняття у 12Б класі на тему: «Людина починається з добра». 5. 16.12.2013 – Вистава. Казка «Ріпка» в новій інтерпретації (сучасна версія). 6. 16.12.2013 – Заняття з формування вимови та розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання у 3 класі на тему: «Зима така славна. Звуки [Г], [Х]». 7. 17.12.2013 – Мовленнєвий ранок для учні школи «Чарівний звук, слово – чарівна мова». 8. 17.12.2013 – Підсумки проведення методичного тижня. Засідання методичного об’єднання. Протягом проведення методичного тижня педагоги Фетько М.М., Фетько Н.М., Жофчак К.Ю., Михайлова Л.С., Калай І.О., Ерфан Н.М. показали високий рівень професійної підготовки, застосування у навчально-виховному процесі інноваційних технологій, форм і методів, спрямованих на поглиблення знань учнів та розвиток мовлення і спілкування. Спрямували роботу на розвиток комунікативно-мовленнєвої діяльності, яка викликає потребу у спілкуванні і є одним із факторів формування особистості.
Заняття з формування вимови та розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання у 3 класі. Вчитель Калай І.О.
Мовленнєвий ранок для учні школи «Чарівний звук, слово – чарівна мова». Фетько Н.М.
Вистава. Казка «Ріпка» в новій інтерпретації (сучасна версія). Фетько М.М., Михайлова Л.С.
Методичний тиждень МО вчителів з розвитку слухо-зоро-тактильного сприймання та формування вимови та МО вчителів початкових класів 2014-2015 н.р.
Згідно річного плану школи з 16.12 по 24.12.2015 року в школі було проведено методичний тиждень методоб'єднань вчителів початкових класів (голова м/о Калай І.О.) та слухо-зоро-тактильного сприймання та формування вимови (голова м/о Ерфан Н.М.). Організацію та проведення методичного тижня здійснювали педагоги цих методоб'єднань.
Урок з предметно-практичного навчання у підготовчому класі на тему: «Аплікація. Будинок для чисел» (вчитель Калай І.О.)
Урок з предметно-практичного навчання у 2 класі на тему: «Робота з папером. Ялинка» (вчитель Глебена Н.В.)
Мовленнєвий ранок «Зимова мовна подорож» (відповідальні: Ерфан Н.М., Калай І.О., Гракова А.Л.) КОнкурс «Зимові візерунки» на краще декламування віршів про зиму (відповідальні – Ерфан Н.М., вчителі слухомовленнєвої роботи)
Підготовчий клас. Свято Букваря (вчитель Калай І.О.)
2016-2017 навчальний рік
27.10.2016 р. учитель вищої категорії Михайлова Л.С. провела відкрите заняття з слухо-зоро-тактильного сприймання та формування вимови у 8-Б класі на тему: «Там бере початок Україна, де росте біля хати калина».
|